O OŚRODKU

Franciszkański Ośrodek Pomocy Dzieciom Franciszkański Ośrodek Pomocy Dzieciom w Głubczycach prowadzi działalność na rzecz środowiska głubczyckiego od 1.10.1997r. Ośrodek powstał 1.09.1997 roku na wniosek Kapituły Prowincjalnej, po decyzji przeniesienia Postulatu do Kłodzka. Do jego organizacji został oddelegowany przez O. Prowincjała dra Błażeja Kurowskiego O. Paweł Stanisław Tarnowski, który prowadzi ten Ośrodek po dzień dzisiejszy jako dyrektor.

Pełna nazwa Ośrodka brzmi, Franciszkański Ośrodek Pomocy Dzieciom oraz Osobom Niepełnosprawnym i Społecznie Nieprzystosowanym w Głubczycach.

Przez minione 5 lat Ośrodek wtopił się w krajobraz miasta, gminu, powiatu głubczyckiego i w ogóle Opolszczyzny, stając się Ogniskiem, w którym Płonie przyjazny dla wszystkich „Brat Ogień” - płomień miłości, rozgrzewający tych, którzy poszukują sensu i celu życia. Ponad 150 młodych i 50 dorosłych osób, chociaż przez chwilkę doznało rozgrzania i rozpalenia serc Miłością do Boga oraz do ludzi, rozpoczynając patrzeć na świat oczami przepełnionymi nadzieją.

Wszyscy przebywający w Ośrodku, traktują go jako drugi dom:

Wszystko to dzieje się w atmosferze bezpieczeństwa opartego na otwartości, prawdzie, wyrozumieniu i cierpliwości.

W Ośrodku pracują na stałe tylko dwie osoby: Pani Bożena i O. Paweł. Wszyscy inni to wolontariusze - ludzie o szeroko otwartych sercach, wywodzący się spośród młodych jak i bardziej doświadczonych życiem, posiadający bardzo dużo ale tez i niewiele...

Każdy więc przychodzi do swojego drugiego domu bardzo chętnie, wypełniając swój wolny czas w grupach socjoterapeutycznych i integracyjnych (krasnoludki, komuniści, lwice, lwy, osoby niepełnosprawne, młodzież franciszkańska).

Od początku powstania w ośrodku funkcjonują: Ognisko Wychowawcze - „Brat Ogień”, Świetlica Młodzieży Franciszkańskiej oraz Klub Osób Niepełnosprawnych -„KONIK”. Z czasem przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego Porozumienia NIEBIESKA LINIA pomagając osobom, które doznały przemocy domowej, prowadząc punkt konsultacyjny.

Uczestnicy zajęć korzystają z możliwości pracowni terapeutycznych, do terapii informatyczno-plastycznej, kulinarnej, muzyczno- ruchowej i socjoterapii.

Strona główna | O nas | Nasz patron | Wydarzenia | Galeria | Linki
Nowości | O ośrodku | Galeria | Kontakt | Napisz do nas
 (C) 2003 by CRI JOLANTA. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ostatnie uaktualnienie: 2003-02-21